Šķiet, ka pārlūkošanai izmantojat pārlūkprogrammu Internet Explorer 6. Tā ir novecojusi.
Lai pārlūkošana būtu drošāka un ticamāka, ir ieteicams atjaunināt pārlūkprogrammu uz vienu no šādām pārlūkprogrammām:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Informācija par paralēlo importu (jeb “pelēko importu”)

Kas ir paralēlais imports?

Par paralēlo importu parasti dēvē preču ievešanu, izmantojot tādus piegādes ceļus, kurus nav autorizējis preces ražotājs. Apzināti tiek apiets ražotāja preču izplatīšanas ceļš. Paralēlais imports, saukts arī par “pelēko importu”, notiek bez Olympus atļaujas un šādā veidā ievestās preces nav paredzētas pārdošanai Eiropā.

Olympus sadarbojas tikai un vienīgi ar autorizētiem tirgotājiem un izplatītājiem, kas pārdod preci Olympus vārdā. Autorizēto izplatītāju sarakstu varat atrast mūsu mājas lapas sadaļā “Dealer Locator”.

Kādas ir Eiropas tirgum paredzēto produktu priekšrocības?

Preces, kuras paredzētas pārdošanai Eiropā, atbilst visām Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības prasībām. Lietošanas instrukcijas un drošības norādes ir pieejamas jūsu valsts oficiālajā valodā, tādējādi padarot preces ekspluatāciju saprotamu. Turklāt garantijas ietvaros savu Olympus preci variet remontēt kvalificētā darbnīcā. Tādējādi jums atkrīt izmaksas, kuras pretējā gadījumā būtu jāsedz pašiem. Eiropas tirgum paredzētās preces saņem arī Eiropas tirgum pielāgotus aksesuārus. Lai varētu izmantot iegādāto preci, nav nepieciešams pirkt dārgu papildu aprīkojumu.

Kā atpazīt paralēlā importa preci?

Pirmā norāde uz paralēlo importu ir preces pārdošanas cena. Paralēlā importa preces pārdošanas cena bieži vien ir ievērojami zemāka, nekā ražotāja ieteiktā mazumtirdzniecības cena. Tāpat iespējams, ka produkts vismaz daļēji netiek piegādāts oriģinālajā iepakojumā.

Īpašu uzmanību jāpievērš, iegādājoties preci internetā. Olympus savas preces vienmēr izsūta no Eiropas Ekonomikas kopienas (EEK). Eiropas Ekonomikas kopienā ietilpst Beļģija, Bulgārija, Dānija, Vācija, Igaunija, Somija, Francija, Grieķija, Apvienotā Karaliste, Īrija, Itālija, Horvātija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Austrija, Polija, Portugāle, Rumānija, Zviedrija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Čehija, Ungārija, Kipra, Islande, Lihtenšteina un Norvēģija. Ja Olympus prece tiek sūtīta, piemēram, no Āzijas, tā viennozīmīgi ir pieskaitāma pie paralēlā importa.

Dažkārt pārdevēji paralēlā importa ceļā iegūtās preces nepareizi atmuito vai apliek ar nodokļiem. Tādā gadījumā piemērojamo ievedmuitas un muitas nodokli nāksies maksāt jums pašiem.

Šaubas var radīt arī piegādājamās preces komplektācija. EEK ietvaros Olympus produkti vienmēr tiek piegādāti vienādā komplektācijā. Paralēlā importa gadījumā komplektācijā iekļautie aksesuāri pēc būtības un apjoma var atšķirties no Olympus oficiālajā veikalā pieejamā un var nebūt piemēroti lietošanai Eiropas tirgū.

Tāpat rūpīgi jāpārbauda katras preces garantijas talons. Ja uzreiz ir saprotams, ka garantijas talonu nav izsniedzis uzņēmums Olympus Europa, vai garantijas talona nav vispār, tad iegādātā prece viennozīmīgi iegūta paralēlā importa ceļā. Šis ir mūsu garantijas talona paraugs:

Kādas sekas man rodas, iegādājoties paralēlā importa ceļā ievestu preci?

1. Jums nav tiesības saņemt preces garantiju.
2. Preci nav iespējams reģistrēt papildu servisa pakalpojumiem u.c.
3. Nav iespējams piedalīties Eiropā rīkotajās akcijās.
4. Ja pārdevēja juridiskā adrese atrodas ārpus Eiropas Ekonomiskās kopienas, tad var būt apgrūtināta atlīdzināšanas tiesību izmantošana.