Šķiet, ka pārlūkošanai izmantojat pārlūkprogrammu Internet Explorer 6. Tā ir novecojusi.
Lai pārlūkošana būtu drošāka un ticamāka, ir ieteicams atjaunināt pārlūkprogrammu uz vienu no šādām pārlūkprogrammām:

Firefox / Safari / Opera / Chrome / Internet Explorer 8+

Informācija par paralēlo importu (jeb “pelēko importu”)

Kas ir paralēlais imports?

Par paralēlo importu parasti dēvē preču ievešanu, izmantojot tādus piegādes ceļus, kurus nav autorizējis preces ražotājs. Apzināti tiek apiets ražotāja preču izplatīšanas ceļš. Paralēlais imports, saukts arī par “pelēko importu”, notiek bez OM Digital Solutions atļaujas un šādā veidā ievestās preces nav paredzētas pārdošanai Eiropā.

OM Digital Solutions sadarbojas tikai un vienīgi ar autorizētiem tirgotājiem un izplatītājiem, kas pārdod preci OM Digital Solutions vārdā. Autorizēto izplatītāju sarakstu varat atrast mūsu mājas lapas sadaļā “Dealer Locator”.

Kādas ir Eiropas tirgum paredzēto produktu priekšrocības?

Preces, kuras paredzētas pārdošanai Eiropā, atbilst visām Eiropas patērētāju tiesību aizsardzības prasībām. Lietošanas instrukcijas un drošības norādes ir pieejamas jūsu valsts oficiālajā valodā, tādējādi padarot preces ekspluatāciju saprotamu. Turklāt garantijas ietvaros savu OM Digital Solutions preci variet remontēt kvalificētā darbnīcā. Tādējādi jums atkrīt izmaksas, kuras pretējā gadījumā būtu jāsedz pašiem. Eiropas tirgum paredzētās preces saņem arī Eiropas tirgum pielāgotus aksesuārus. Lai varētu izmantot iegādāto preci, nav nepieciešams pirkt dārgu papildu aprīkojumu.

Kā atpazīt paralēlā importa preci?

Pirmā norāde uz paralēlo importu ir preces pārdošanas cena. Paralēlā importa preces pārdošanas cena bieži vien ir ievērojami zemāka, nekā ražotāja ieteiktā mazumtirdzniecības cena. Tāpat iespējams, ka produkts vismaz daļēji netiek piegādāts oriģinālajā iepakojumā.

Esiet uzmanīgi, īpaši iepērkoties tiešsaistē. OM Digital Solutions vienmēr nosūta savus izstrādājumus no tā sauktās Eiropas Ekonomikas Zonas (EEZ). Eiropas Ekonomikas Zonā ietilpst Austrija, Beļģija, Bulgārija, Horvātija, Kipra, Čehija, Dānija, Igaunija, Somija, Francija, Vācija, Grieķija, Ungārija, Islande, Īrija, Itālija, Latvija, Lietuva, Luksemburga, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovākija, Slovēnija, Spānija, Zviedrija, Apvienotā Karaliste, Lihtenšteina un Norvēģija. Ja OM Digital Solutions izstrādājumu nosūta, piemēram, no Āzijas, tad tas noteikti uzskatāms par paralēlo importu.

Dažkārt pārdevējs nepareizi izpilda muitas formalitātes un nenomaksā nodokļus saskaņā ar spēkā esošajiem tiesību aktiem un noteikumiem. Tad jums ir jāveic importa nodevu vai klienta nodevu samaksa.

Tāpat aizdomas var radīt piegādes apjoms. OM Digital Solutions izstrādājumu piegādes apjomā EEZ vienmēr ietilpst nemainīgs vienību skaits. Ja tas ir paralēlais imports, tad piegādātie piederumi var atšķirties pēc būtības un apjoma no tiem, kas ietilpst oficiālā OM Digital Solutions veikala preču komplektācijā, un var nebūt piemēroti Eiropas tirgum.

Tāpat rūpīgi jāiepazīstas ar katra izstrādājuma garantijas karti. Ja ir nekavējoties skaidri redzams, ka garantijas karti nav izdevis OM Digital Solutions vai Olympus vai tā pat trūkst, tad iegādātais izstrādājums ir paralēlais imports. Šeit apskatāms mūsu garantijas kartes paraugs.

Kādas sekas man rodas, iegādājoties paralēlā importa ceļā ievestu preci?

1. Jums nav tiesības saņemt preces garantiju.
2. Preci nav iespējams reģistrēt papildu servisa pakalpojumiem u.c.
3. Nav iespējams piedalīties Eiropā rīkotajās akcijās.
4. Ja pārdevēja juridiskā adrese atrodas ārpus Eiropas Ekonomiskās kopienas, tad var būt apgrūtināta atlīdzināšanas tiesību izmantošana.